Ito Mima, Hirano Miu (ito mima, hirano miu)

Óriási meglepetést hozott a női asztaliteniszezők magdeburgi páros versenye.

Ez a két japán tini írta be magát a történelemkönyvekbe
Fotó: ITTF

A hétvégén Németországban rendezték az asztalitenisz World Tour-sorozat újabb versenyét, a pinyósok Magdeburgban álltak asztalhoz. Amint arról írtunk, a magyarok körül Póta Georgina szerepelt a legjobban, aki a negyeddöntőig jutott, majd ott kikapott a későbbi győztestől, Shan Xianonától.

Történelmi sikert is láthattak a helyszínre kilátogató nézők, a japán Ito Mima és Hirano Miu nyerte ugyanis a női párosok versenyét – pedig még csak 13 évesek! Ilyenre korábban nem volt példa. Ito 13 évesen és 160 naposan minden idők legfiatalabb éremszerzője lett az ITTF World Tour történetében.

„Négy éves korunk óta együtt játszunk. Hihetetlenül boldogok vagyunk, hogy sikerült egy ilyen rangos versenyt megnyerni, ráadásul a legfiatalabbakként. Ennyivel nem érjük be, további versenyeket szeretnénk nyerni” – idézi Itót a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF).