Tovább tart a philadelphiai rémálom

Philadelphia 76ers (philadelphia 76ers, )

A Philadelphia 76ers sorozatban 26. vereségét szenvedte el az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA), miután 120-98-ra kikapott a Houston Rockets vendégeként, és ezzel beállította a Cleveland Cavaliers 2010/11-es idényben felállított NBA-rekordját.

A 15/57-es idénymérleggel szerénykedő Sixers január 29. óta nyeretlen, s egyhuzamban 26 vereségre még egyik észak-amerikai ligában sem akadt példa.

A három negyed alatt 26 ponttal, 10 lepattanóval és 10 gólpasszal tripla-duplát elérő James Harden vezette Houston sorozatban 11. hazai sikerét aratta, és 15/0-ás otthoni mutatóval zárt a keleti csapatok ellen – erre legutóbb a Dallas volt képes 2005-ben.

Fotó: Europress fotóügynökség

A Mavericks 1:46 perccel a vége előtt még 101-97-re vezetett a Los Angeles Clippers ellen, ám a kaliforniaiak egy 12-2-es hajrával fordítottak.

A 14/58-as mutatóval sereghajtó Milwaukee nyolc vereség után nyert ismét, az “áldozat” a szintén mélyrepülésben lévő Los Angeles Lakers volt – olvasható az MTI-n.