Djokovic bemasírozott a negyeddöntőbe

Novak Djokovic (novak djokovic, )

A másfél hete Indian Wellsben diadalmaskodó Novak Djokovic kétszettes mérkőzésen jutott be kedden a legjobb nyolc közé a miami keménypályás tenisztorna férfi versenyében.

Novak Djokovic magabiztosan menetel Floridában
Fotó: Europress Fotóügynökség

A szerb teniszsztár, Novak Djokovic a spanyol Tommy Robredo ellen játszott Miamiban, a korábbi világelső pedig 1 óra 22 perc alatt nyert úgy, hogy az egész mérkőzésen mindössze két bréklabdája volt, de mindkettőt értékesítette. Ezzel a tornát korábban három ízben is megnyerő Djokovic így bejutott a negyeddöntőbe, ahol Andy Murray, vagy Jo-Wilfried Tsonga lesz az ellenfele.

Ezt követpen a japán Nishikori Kei is bejutott a legjobb nyolc közé, ráadásul úgy, hogy ellenfelének, a spanyol David Ferrernek három meccslabdája (!) volt a harmadik, mindent eldöntő szettben.

A hölgyeknél közben már elődöntős az orosz Marija Sarapova, aki 7-5, 6-1-re verte a cseh Petra Kvitovát.