Ennél rövidebb teniszmeccs még nem volt

Minden idők legrövidebb nyilvántartott férfi mérkőzését vívta Jarkko Nieminen és az ausztrál Bernard Tomic csütörtökön a miami keménypályás torna nyitókörében: a finn teniszező mindössze 28 perc 20 másodperc alatt győzött 6:0, 6:1-re.

Az első szett csupán 13 percig tartott, és a januári Australian Open óta első meccsét játszó Tomic összesen 13 labdamenetet nyert meg.

Tomic foghatja a fejét
Fotó: Europress Fotóügynökség

Az eddigi rekordot Greg Rusedski és a német Carsten Arriens találkozója tartotta: 1996-ban a brit szervakirály 29 perc alatt diadalmaskodott 6:0, 6:0-ra Sydneyben. A férfi versenyeket szervező ATP 1991 óta tartja nyilván a mérkőzések hosszát.

A 21 éves, két hónapja csípőműtéten átesett Tomic ezzel együtt nem volt elégedetlen a teljesítményével:
“Mindent kihoztam magamból, és nemsokára remélhetőleg száz százalékon leszek” – mondta.