Nadal máris kiesett Indian Wellsben

Rafael Nadal (rafael nadal, )

A harmadik fordulóban véget ért a verseny a címvédő számára a patinás amerikai teniszversenyen.

A világelső Rafael Nadal a második fordulóban kezdte el a küzdelmeket és már vasárnap hajnalban is megizzasztotta Radek Stepanek, azonban a spanyol a cseh riválist még le tudta gyűrni. Nem úgy az ukrán Alekszandr Dolgopolovot, aki az első szettben 6-3-ra nyert, majd Nadal ugyan egyenlíteni tudott, Dolgopolov a rendkívül szoros döntőt szettet behúzta rövidítésben.

Rafael Nadalnak két meccs jutott Indian Wellsben
Fotó: Europress Fotóügynökség

Gael Monfils is búcsút inthet a torna további küzdelmeinek, a bohókás franciát az olasz Fabio Fognini győzte le három szettben. Fognini épp Dolgopolovval találkozik a következő körben.

Ott lesz a negyedik fordulóban a két svájci, Roger Federer és Stanislas Wawrinka, illetve a brit Andy Murray is, ők hárman hozták a kötelezőt.

A nőknél is kiesett a címvédő, Marija Sarapovát az olasz Camila Giorgi búcsúztatta.

Eredmények – Indian Wells, 3. forduló

Férfiak:
Murray (brit) – Vesely (cseh) 6-7 (2-7), 6-4, 6-4
Federer (svájci) – Tursunov (orosz) 7-6 (9-7), 7-6 (7-2)
Fognini (olasz) – Monfils (francia) 2-6, 6-3, 7-5
Raonic (kanadai) – Falla (kolumbiai) 6-4, 6-3
Wawrinka (svájci) – Seppi (olasz) 6-0, 6-2Anderson (dél-afrikai) – Donskoy (orosz) 4-6, 6-0, 6-3
Dolgopolov (ukrán) – Nadal (spanyol) 6-3, 3-6, 7-6 (7-5)