Pierre Vaultier (pierre vaultier)
Sport sport

Gall győzelem az egyik leglátványosabb számban

A francia Pierre Vaultier szerezte meg az aranyérmet a hódeszkások férfi krossz számában a szocsi téli olimpián.

A 26 éves versenyző magabiztosan nyert a hatos döntőben, igaz az utolsó pillanatig koncentrálnia kellett, mivel riválisai végig a nyakában loholtak. A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Nyikolaj Oljunin, míg a harmadik az amerikai Alex Deibold lett.

A világkupa-sorozatban éllovas olasz Omar Visintin az elődöntőben bukott, és hordágyon hagyta el a pályát, korábban az extrém sportok világjátékán (X-Games) győztes amerikai Nate Holland és a világbajnok ausztrál Alex Pullin is kiesett.

Pierre Vaultier ért át elsőként a célvonalon
Fotó: Europres Fotóügynökség

A krossz versenyszámban a hódeszkásokat hatfős csoportokba osztják, s a hat versenyző egyszerre rajtol el az ugratókkal és döntött kanyarokkal tarkított pályán, amelynek végén az elsőként célba érő nyeri a futamot.

A viadalt a köd miatt halasztották hétfőről keddre.