Svájc győzelmével kialakult a legjobb négy mezőnye

jégkorong (jégkorong, )

A svájci női jégkorong-válogatott 2-0-ra győzte le az oroszokat, így ők mérkőzhetnek meg Kanadával a döntőbe jutásért a szocsi téli olimpián. A másik elődöntőt az USA és Svédország játsza majd egymással.

Kora délelőtt már eldőlt, hogy az amerikaiak ellenfele Svédország lesz, miután 4-2 arányban legyőzték a náluk esélyesebbnek tartott finneket az elődöntőbe jutásért.

Ezt követően kezdődött a másik negyeddöntő – Kanadának és az USA-nak nem kellett játszania a négy közé jutásért -, ahol szintén a gyengébbnek tartott együttes diadalmaskodott.

Fotó: Europress fotóügynökség

Svájc az első harmad közepén Marty góljával került előnybe, ezt követően pedig nagyon fegyelmezetten védekeztek az egész meccs során.

Az utolsó percben a házigazda oroszok lehozták a kapusukat, Svájc pedig korongot szerzett, s Stalder révén megduplázták előnyüket, ezzel együtt be is biztosították a helyüket a legjobb négy között.