Hosszú nyolcszor lett első Luxemburgban

Hosszú Katinka (hosszú katinka, )

Hosszú Katinka a pénteki két és a szombati három után vasárnap újabb három aranyérmet nyert Luxembourgban, a hagyományos nemzetközi úszóversenyen, ahol a zárónapon egy számban Cseh László is győzött.

A Vasas vb- és Eb-győztes úszónője a selejtezős sikerdömping nyomán vasárnap mind a hat női szám döntőjében indulhatott, s az első három finálét meg is nyerte: 50 m háton 29.05 másodperccel, 400 m gyorson 4:08.61 perccel, 100 m pillangón pedig 59.41 másodperccel végzett az élen, mindhárom számban versenycsúcsot elérve a 16. alkalommal kiírt Euro-Meeten.

Emellett második lett 200 m háton (2:13.04 p), negyedik 100 m gyorson (56.43 mp), s az esetében a leggyengébb műfajnak számító mellúszásban is megmutatta magát: a selejtezőből egyéni rekorddal (1:11.59) ötödikként lépett tovább az esti tízes döntőbe, ahol végül tizedik lett (1:13.63).

Hosszú Katinka 2014-ben is megállíthatatlan
Fotó: Europress Fotóügynökség

A férfiak vetélkedésében az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László – aki a nyitónapon második lett 400 méter vegyesen, szombaton pedig első 200 m vegyesen – vasárnap 100 m pillangón remekelt, versenycsúcsot felállítva érdemelte ki az aranyérmet (52.58). Földházi Dávidnak is jutott érem: ő a 200 m hát döntőjében ért célba harmadikként (2:03.16).