Babosék a párizsi negyeddöntőben

Babos Tímea (babos tímea, )

Babos Tímea és francia partnere nyert a Párizsban zajló keménypályás tenisztorna párosversenyének első fordulójában.

Babos Tímea számára egyesben már a selejtező első fordulójában véget ért a párizsi WTA-verseny, de párosban javíthatott a hazai közönség előtt szereplő Kristina Mladenoviccsal az oldalán. A magyar, francia duó a torna negyedik kiemeltje.

Kedden, ebédidőben az első fordulóban voltak érdekeltek Babosék, az ellenfél a Mona Barthel, Megan Moulton-Levy összetételű német, amerikai kettős volt. Az első szett nagy csatát hozott, melynek végén utóbbi páros ünneplehetett, ám a második felvonás a Babos , Mladenovic kettős 6-3-as sikerét hozta, így jöhetett a döntő rövidítés. Ebben is Babosék bizonyultak jobbnak (10-5 arányban), így 1 óra 17 perc játék után bejutottak a második körbe.

A negyeddöntőben vany a Voracova, Zahlavova-Strycova cseh duó, vagy a Husarova, Rosolska szlovák, lengyel kettős lesz az ellenfél.

Eredmény – WTA-torna, Párizs, párosok, 1. forduló

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.) – Barthel, Moulton-Levy (német, amerikai) 5-7, 6-3, 10-5 – döntő rövidítésben