A végét nem bírta az Olaj a listavezető ellen

Kevesebb mint két percre volt a Crvena zvezda elleni győzelemtől a Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata.

A Szolnoki Olaj rendkívül közel állt ahhoz, hogy hatalmas bravúrt végrehajtva legyőzze a listavezető Crvena zvezda együttesét, végül azonban hazai környezetben ötpontos vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Adria Liga 18. fordulójának szombati játéknapján.

Pontgazdag volt az első negyed, a Szolnok pedig tartani tudta a lépést neves ellenfelével (20-20). A második tíz nagy részében vezetett az Olaj, majd ugyan több ízben is változott az eredmény állása, a nagyszünetre a hazaiak vonulhattak kétpontos előnnyel.

Vojvoda Dávid 18 ponttal zárt

A harmadik játékrész közepén 10-0-s rohanást mutatott be a Szolnok Milosevic és Vojvoda kosarainak köszönhetően, majd még ugyanebben a negyedben 14-gyel is vezetett a magyar együttes (58-44). Innen tudott visszakapaszkodni a Crvnea zvezda, és ugyan az Olaj még vezetett kevesebb, mint két perccel a vége előtt, a szerb csapat végül fordítani tudott és nyert.

Az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutott Szolnok öt győzelemmel és 13 vereséggel áll a sorozatban.

Az éllovas Atomerőmű négypontos vereséget szenvedett Pécsen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Eredmény – Adria Liga, 18. forduló

Szolnoki Olaj-Crvena zvezda (szerb) 72-77 (20-20, 17-15, 24-16, 11-26)
legjobb dobók: Vojvoda 18, Warren 13, illetve Jenkins 19, Nelson 16

NB I:
Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 97-94 (23-18, 21-18, 24-20, 14-26, 15-12) – hosszabbítás után
legjobb pontdobók: Puljko, Hinnant 19-19, illetve Csorvási 31

MARSO Nyíregyházi KK – Zalakerámia-ZTE KK 85-79 (19-14, 18-19, 23-28, 25-18)
legjobb pontdobók: Poscic 20, illetve Safford 26

EGIS Körmend – KTE-Duna Aszfalt 66-57 (17-18, 18-17, 14-10, 17-12)
legjobb pontdobók: El-Amin 25, illetve Jovanovic 17

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Atomerőmű SE 87-83 (27-21, 18-15, 27-19, 15-28)
legjobb pontdobók: Kovács P. 17, illetve McGruder 24

FORTRESS Jászberény-Alba Fehérvár 62-69 (12-17, 17-13, 18-23, 15-16)