Felőrölte az FTC a Békéscsabát

Szucsánszki Zita (szucsánszki zita, )

A Debrecen és a Ferencváros is könnyedén nyert hazai pályán a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján: előbbi az MTK-t, utóbbi a Békéscsabát múlta felül.

A Békéscsaba ellen, hazai környezetben játszották le idei első bajnokijukat a ferencvárosi hölgyek. Jól kezdtek a zöld-fehérek, ám a vendég Békéscsaba az első félidő közepére egyenlített, Elek Gábor időkérése után tudta csak rendezni a sorokat az FTC, amely 19-15-re vezetett a félidőben.

A második felvonásban ellépett ellenfelétől a Fradi, a Békéscsaba főleg a végére fáradt el, így 38-28 lett a találkozó vége. Szucsánszki Zita tizenegy, Kovacsicz Mónika tíz góllal zárt.

A játéknap másik mérkőzésén sem történt meglepetés, a DVSC hazai környezetben simán verte az MTK-t. A félidőben 17-10 volt a hajdúságiaknak, végül 33-22-re nyertek a hétgólos Sopronyi Anett vezette hazaiak.