Már meglepetésgyőzelmünk is van az úszó-Eb-n

Gyurta Gergely aranyérmet nyert 1500 méter gyorson szombaton a dániai Herningben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Az olimpiai bajnok Gyurta Dániel öccse, Gergely nem számított igazán nagy esélyesnek, ehhez képest szombaton délután kenterbe verte az európai mezőnyt Dániában, ugyanis öt másodperccel bizonyult jobbnak a riválisoknál 1500 méter gyorson. A 22 esztendős úszó élete eddigi legnagyobb sikerét aratta győzelmével, amelyet rendkívül okos versenyzéssel szerzett meg. A táv nagyjából kétharmadánál vette át a vezetést, s egyre növelve előnyét végül mintegy négy testhossznyi különbséggel ért elsőként a célba 14:30.26 perces egyéni csúccsal. Gyurta Gergely a magyar úszósport 41. rövidpályás Eb-aranyát, s 90. Európa-bajnoki érmét nyerte.

A szám másik magyar indulója, Kis Gergő negyedik lett (14:37.66 p).

Már korábban is a magyarokról szólt nap, világklasszisunk, Hosszú Katinka ugyanis szombaton vette át hivatalosan az Európa legjobb úszónőjének járó bronzszobrot.