Debrecenben is hibátlan maradt az Eger

Gerendás György (gerendás györgy, )

A férfivízilabda ob I. címvédője, a ZF-Eger 12-5-re nyert a DVSE otthonában 11. fordulóban.

Tíz győztes mérkőzés után látogatott a hevesi együttes a cívisvárosba, a 700 néző előtt lejátszott találkozó első félideje pedig szoros csatát hozott, Gerendás György legénysége a szünetben csupán két találattal vezetett. A találkozó végül sima vendégsikert hozott, 12-5-re nyert a z Eger. Döntő tényező volt, hogy míg a hazaiak nyolc emberelőnyös szituációból mindössze egy gólt szereztek, addig az egriek ugyanennyi lehetőségből ötöt is kihasználtak.

Az esélyesek közül a Vasas izzadt meg a legjobban, a piros-kékek ugyanis csak egy góllal bizonyultak jobbnak a BVSC ellen.

A Kaposvár a Fradit verte, a Szolnok az OSC-t, a PVSK pedig Szentesen diadalmaskodott.

Eredmények – férfivízilabda ob I., 11. forduló

Valdor-Szentesi VK – PVSK-Fűszért 5-8 (0-2, 1-2, 2-2, 2-2)
legjobb dobók: Nagy M. 2, illetve Czigány 3

TEVA-Vasas – BVSC-Zugló 11-10 (5-3, 2-1, 3-4, 1-2)
legjobb dobók: Angyal, Csapó, Fazekas, Katonás és Steinmetz Á 2-2, illetve Ambrus, Néyki Létay, Mezei 2-2

Debreceni VSE – ZF-Eger 5-12
legjobb dobók:
Marnitz és Misic 2-2, illetve Bátori, Kovács G., Gór-Nagy, Hárai és Salamon 2-2

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC – OSC-Újbuda 14-7 (4-1, 4-3, 4-2, 2-1)
legjobb dobók: Török és Pásztor 3-3, illetve heten egy-egy góllal

Kaposvári VK – Széchenyi Bank-FTC 12-8 (4-1, 1-2, 2-3, 5-2)
legjobb dobók: Kincses, Berta, Juhász-Szelei, Kovács O., Benic 2-2, illetve Swift 3

Hegyvidék-Ybl – KSI SE 8-14 (3-4, 2-3, 2-4, 1-3)
legjobb dobók: Kiss Á. 3, illetve Hangody L. 4