Csoportgyőztesként középdöntős a Győr

Csoportgyőztesként jutott a középdöntőbe a címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután vasárnap egy góllal nyert az osztrák Hypo NÖ otthonában, és öt fordulót követően is százszázalékos.

A Győrnek nem volt oka izgulni: már továbbjutott, ráadásul október 5-én 41-22-re verte riválisát. A címvédő nagy lendülettel kezdte a meccset, és a hetedik percben már három góllal vezetett (1-4).

A Győr egy góllal nyert idegenben

A hazaiak rendezték soraikat, és a 15. percben egyenlítettek (7-7). A folytatásban a magyar együttes újra megrázta magát, megszakítás nélkül négyszer volt eredményes, és szünetben is magabiztosan vezetett (11-14).

A szünet után is jól játszott, és növelte a különbséget a magyar csapat (35. perc: 12-17). A hoszú hajrát indító hazaiak ellen azonban tehetetlen volt a hullámvölgybe kerülő ETO, amelynek a szerencsére is szüksége volt, hogy egy gólt megőrizzen az előnyéből (27-28).

Eredmény – kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport:
Hypo NÖ (osztrák)-Győri Audi ETO KC 27-28 (11-14)

Az állás:
1. és már továbbjutott Győr 10 pont, 2. Hypo NÖ 4 (124-136), 3. Baia Mare 4 (114-134), 4. Thüringer HC 2