Hazai győzelemmel kezdett a Szolnok

szolnoki olaj (szolnoki olaj)

Győzelemmel kezdte meg Eurochallenge Kupa-szereplését a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata, amely kedden saját közönsége előtt verte a bolgár Szamokovot.

Az idén is az NB I alapszakasza helyett a regionális Adria Ligában szereplő – és ott 3/3-as győzelem/vereség mutatóval álló – szolnokiak jókora rövidzárlattal nyitottak, ugyanis a 8. percben 2-14 állt a nagyórán. A nyitónegyedben összesen 4 (!) pontot összehozó bajnoki ezüstérmes a folytatásban összeszedte magát, és a szerb Tomislav Ivosev, valamint Vojvoda Dávid és Simon Balázs révén 20-20-nál utolérte öt amerikaival érkezett bolgár riválisát.

Jól rajtolt az Olaj

A Tisza-partiaknál Willie Warren – akit a szerb Radnicki Kragujevacnak dobott 30 pontja után a hatodik forduló legjobbjává választottak az Adria Ligában – egyszer sem talált a gyűrűbe, ezzel együtt a nagyszünetben 31-34 volt az állás.

A 2012-ben az Eurochallenge debreceni négyes döntőjébe jutott hazaiak a 29. percben, 49-48-nál jutottak ismét vezetéshez, az utolsó játékrész mégis egypontos vendég vezetésről indult (49-50) indult. Ugyan Warren és Lóránt Péter is “megszórta magát” a záró tíz percben, ám négy perccel a vége előtt 60-60-at mutatott az eredményjelző. A hajrában aztán öt ponttal elhúzott Nenad Asceric együttese – amelyben a sérülésből felépülőben lévő Báder Márton csak három percet vállalt -, és előnyét remekül tartva megszerezte a szezonnyitó győzelmet.

Az Atomerőmű is hazai sikerrel, míg a Jászberény idegenbeli vereséggel nyitott.