Már középdöntős a Győr

Heidi Löke (heidi löke, )

A Győri Audi ETO KC 29-22-re nyert a német Thüringer ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Sikerével a címvédő máris kiharcolta a továbbjutást.

A győri lányok hazai környezetben fogadták a Thüringer együttesét a ( az odavágón 33-25-re nyertek a magyarok), a német csapatból pedig két alapember is hiányzott, így minden a címvédő győzelme mellett szólt. Az első harminc perc első felében ehhez képest a vendégek vezettek többnyire, ám negyedóra elteltével a Görbicz Anita vezette hazaiak kezdték átvenni az irányítást, a szünetre pedig 13-11-es előnyt dolgoztak ki.

Heidi Lökéék már készülhetnek a folytatásra

Fordulás után már a pályán is érvényesült a papírforma, egyre nőtt a különbség a csapatok között, az utolsó tíz percnek már ötgólos előnyben vágott neki az ETO. A lefújásig ezt még további kettővel sikerült megtoldani, 29-22 lett a végeredmény.

Mivel a Győri Audi ETO KC negyedik mérkőzését is megnyerte a csoportban így eldőlt, hogy a címvédő továbbjutott a középdöntőbe.

A Győr jövő vasárnap az osztrák Hypo NÖ otthonában lép pályára.