Nadal nyerni jár Párizsba, Federer kijutott a vb-re

Rafael Nadal (rafael nadal, )

A világelső Rafael Nadal két szettben nyert honfitársa, Marcel Granollers ellen, így bejutott a 16 közé a 3,2 millió euró (935 millió forint) összdíjazású, párizsi férfi fedettpályás tenisztornán. Roger Federer sikere azt jelenti, hogy eljutott a londoni ATP-világbajnokságra.

A mallorcai klasszis ugyan 7-5, 7-5-re nyert honfitársa ellen, igazából nem forgott veszélyben a győzelme, ebben közrejátszott az is, hogy a szerváit 80 százalékban megnyerte. Rafael Nadal emellett két bréklabdát is értékesített, így 1 óra 42 perc alatt masírozott tovább a következő körbe, ahol Jerzy Janovic lesz az ellenfele.

Roger Federer egy szoros mérkőzésen győzte le Kevin Andersont, ezzel bebiztosította a helyét a londoni ATP-világbajnokságon. A svájci 6-4, 6-4-re nyert.

Philipp Kohlschreibernek sikerült borítania a papírformát, ő a 11. helyen kiemelt Tommy Haast ejtette ki 6-2, 6-2-vel.

Eredmények – ATP-torna, Párizs, 2. forduló (a 16 közé jutásért)

Nadal (spanyol, 1.)-Granollers (spanyol) 7:5, 7:5
Federer (svájci, 5.)-Anderson (dél-afrikai) 6:4, 6:4
Dimitrov (bolgár)-Fognini (olasz, 16.) 6:3, 5:7, 6:2
Ferrer (spanyol, 3.)-Rosol (cseh) 6:0, 2:6, 6:3
Del Potro (argentin, 4.)-Cilic (horvát) 6:4, 7:6 (6-3)
Wawrinka (svájci, 7.)-Lopez (spanyol) 6:3, 3:6, 6:3
Almagro (spanyol, 12.)-Dodig (horvát) 6:4, 6:3
Isner (amerikai, 13.)-Przysiezny (lengyel) 7:6 (7-3), 4:6, 6:3
Simon (francia, 15.)-Mahut (francia) 6:4, 6:7 (5-7), 7:6 (7-3)
Kohlschreiber (német)-Haas (11., német)  6:2, 6:2
Berdych (cseh, 6.)-Andujar (spanyol) 6:2, 7:5

Második mérkőzését is magabiztosan nyerte a román Simona Halep Szófiában a női teniszezők 750 ezer dollár (159,3 millió forint) összdíjazású Bajnokok Kupáján: szerdán két szettben diadalmaskodott a francia Alize Cornet felett.

A nyolc résztvevő két csoportban küzd, körmérkőzéses rendszerben, majd az első két-két helyezett jut az elődöntőbe.