Serena Williams megállíthatatlan

serena williams (serena williams)

Az amerikai Serena Williams a harmadik, csütörtöki csoportmérkőzését is megnyerve elődöntőbe jutott a női teniszezők isztambuli WTA-világbajnokságán.

A világelső játékos ezúttal a cseh Petra Kvitovát győzte le. A kvartett másik mérkőzésén a lengyel Radwanska simán kikapott Kerbertől, így Serena Williams első helyét senki sem fenyegette.

Fotó: AFP

A fehér csoportban Li Na áll az élen, miután három szettben verte a szerb Jelena Jankovicot.

A 4,9 millió dollár (1 milliárd forint) összdíjazású, nyolcfős idényzáró tornán a Fehér- és a Vörös-csoport első két-két helyezettje kerül a szombati elődöntőbe.

Eredmények – WTA-világbajnokság

Vörös-csoport:
S. Williams (amerikai, 1.)-Kvitova (cseh, 5.) 6:2, 6:3
Kerber (német, 8.)-Radwanska (lengyel, 3.) 6:2, 6:2

A csoport állása: 1. S. Williams 3 győzelem/0 vereség, 2. Kerber és Kvitova 1/1 (2-2), 4. Radwanska 0/3

Fehér-csoport:
Li Na (kínai, 4.)-Jankovic (szerb, 7.) 6:3, 2:6, 6:3

A csoport állása: 1. Li Na 2 győzelem/0 vereség, 2. Jankovic 1/1 (3-2), 3. Azarenka (fehérorosz, 2.) 1/1 (2-2), 4. Errani (olasz, 6.) 0