Kitömte a címvédő az UTE-t

jégkorong (oroszország, usa, jégkorong)

A címvédő és éllovas Dunaújváros hazai pályán könnyedén, 7-2-re verte a sereghajtó Újpestet a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.

Az elmúlt hétvégén a Kontinentális Kupa selejtezőjében sikeresen vitézkedő Dab.Docler hazai környezetben fogadta az Újpestet. A címvédő számított a találkozó toronymagas esélyesének és ezt bizonyította is, már a meccs felénél 4-0 volt az állás. A találkozó további részében a dunaújvárosiak további három találatot jegyeztek, a vendégek kettőt, sima 7-2 lett a végeredmény.

A Miskolc közben harmadik összecsapását is megnyerte az idényben az Érsekújvár ellen, ezúttal 4-3-ra. 40 perc után 2-2 volt az állás, ám a harmadik harmad elején nyolc perc alatt kétszer is betaláltak a Jegesmedvék, így Polcik második gólja már későn érkezett.

A játéknap erdélyi rangadóján a Brassó hazai környezetben 4-1-re verte a Cskíszeredát.

Doboz fejléc szövege

Dab.Docler-UTE 7-2 (2-0, 3-0, 2-2)
gól: Hüffner (3.), Sabados (4.), Peterdi (29., 48.), Azari (30.), Pavuk (40.), Szappanos (47.), illetve Kovács (41.), Virág (60.)

Miskolci Jegesmedvék-Nové Zámky (szlovák) 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)
gól: Dubek (11., 44.), Faith (40.), Metcalfe (49.), illetve Polcik (7., 56.), Pavesic (35.)

Corona Brasov (román)-HSC Csíkszereda (román) 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)
gól: Hietamaki (33., 45.), Antal (41.), Saluga (59.), illetve Becze (16.)