Fordulatos meccsen hozott egy pontot a Fehérvár

Mihály Árpád, Sapa Fehérvár AV19 (mihály árpád, )

A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata nagy csatában, hosszabbítás után kikapott a Dornbirn otthonában az osztrák liga vasárnapi játéknapján.

Folytatta pontszerző szériáját a SAPA Fehérvár AV19, miután négymeccsen zsinórban diadalmaskodott, vasárnap egy pontot könyvelhetett el a Dornbirn vendégeként.

A meccs első harmadában Frank Banham szerezte meg a Fehérvár első gólját, de a játékrész utolsó percében kétszer is betalált a Dornbirn. A második harmadban fordítani tudott a Sapa: Banham második találatával egyenlítettek, majd Colton Yellow Horn révén vezettek is az Ördögök.

Az utolsó harmadban sikerült egyenlítenie a házigazdának, majd a hosszabbításban lőtt góllal megszerezték a két pontot, a fehérvári gárda pedig egy pontot kapott. A szombati, – listavezető elleni – szintén hosszabbításos, szétlövéssel kiharcolt győzelemmel együtt így három pontot zsebeltek be a hétvégi “kiránduláson”.

Eredmény – EBEL, alapszakasz

Dornbirn (osztrák)-Sapa Fehérvár AV 19 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
gólszerzők: Sonne (20.), Aquino (20.), Mink (52), S’Alvise (62.), illetve Banham (16., 22.), Yellow Horn (25.).