Három éremmel gazdagodott Hosszú

hosszú katinka (hosszú katinka)

A csütörtökön szerzett öt érem mellé pénteken további hármat - két aranyat és egy ezüstöt - szerzett Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának dubaji állomásán.

A világ- és Európa-bajnok magyar versenyző először a 400 méter vegyes döntőjében volt érdekelt, melyet 4:29.09 perces eredménnyel megnyert, csaknem egy másodperccel megelőzve a spanyol Mireia Belmontét.

Nem sokkal később 100 méter háton lemaradt ugyan a dobogóról, de 57.59 másodperces idejével megjavította saját, 58.39-es országos csúcsát. A 200 méter pillangó fináléjában viszont már megint ő bizonyult a leggyorsabbnak 2:06.30-cal, ugyancsak Belmonte elől kaparintva meg az aranyérmet.

A 400 gyors döntőjében pihent, 4:16.67 perccel nyolcadik lett, pár perccel később pedig 100 vegyesen a jamaicai Alia Atkinson mögött másodikként végzett 58.55 másodperccel. Zárásként a hatodik helyen ért célba 50 méter pillangón (26.28 mp).

Hosszú csütörtökön két arany-, egy ezüst- és két bronzérmet nyert, azaz nyolc dobogós helyezéssel fejezte be a kétnapos dubaji versenyt.

Hosszú egyszerűen varázslatos!
Fotó: MTI/EPA

Volt még további négy magyar szereplője a zárónapi döntőknek. A csütörtökön 400 méter vegyesen győztes Verrasztó Dávid pénteken 200-on harmadik lett 1:55.73 perces eredménnyel, ugyanitt Földházi Dávid ötödikként csapott a célba 1:58.56-tal. Verrasztó Evelyn 400 vegyesen, melyen Hosszú győzött, negyedikként csapott a célba 4:37.58-cel, 100 vegyesen pedig a nyolcadik helyen végzett 1:00.99-cel. A férfiak 1500 méteres gyorsúszásában Gyurta Gergely negyedikként zárt 14:45.13 perces eredménnyel.