Az FTC bevette Dunaújvárost

jégkorong (oroszország, usa, jégkorong)

A Ferencváros jégkorongcsapata hatalmas meglepetésre legyőzte a címvédő Dab.Doclert, ráadásul idegenben. A MOL Liga három vasárnapi mérkőzésén összesen 34 (!) találat született.

Gólzáporos és fordulatos meccset láthatott a dunaújvárosi publikum. A hazaiak két góllal is megléptek az első tíz percben, ám a zöld-fehérek elképesztő feltámadást mutattak, a 33. percben ugyanis már 5-2-re vezettek. Innen még volt visszaút az Újvárosnak, amely Azari Zsolt találatának köszönhetően egyenlített, ám a folytatásban már csak a Fradi ütött gólt, kettőt is és megérdemelten nyerte meg 7-5-re a találkozót.

Miskolcon is thrillerbe illő mérkőzést rendeztek, a Jegesmedvék végül 5-5-ös rendes játékidőt követően, Vladimir Dubek hosszabbításban szerzett találatával győzték le az Érsekújvárt. Hazai oldalon 73, a vendégeknél 114 perc kiállítás gyűlt össze, Láda Balázs és Patrik Korytko is végleges fegyelmit kapott.

Az Újpest még vezetett is a Brassó otthonában, de végül 9-2-re kikapott.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

Miskolci Jegesmedvék-Nové Zámky (szlovák) 6-5 (1-1, 2-2, 2-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Knox (8.), Tóth (33.), Faith (34., 53.), Metcalfe (41.), Dubek (64.), illetve Korytko (15., 39.), Podstavek (25.), Caladi (43.), Dubec (45.)

Dab.Docler – FTC 5-7 (2-2, 2-3, 1-2)
Gólszerzők: Kiss (9.), Galanisz (10.), Jabornik (36.), Peterdi (40.), Azari (42.), illetve Fodor (17.), Ojanen (17.), Berta (24.), Horváth (32., 44.), Vaszjunyin (33.), Pál (54.)

Corona Brasov (román)-UTE 9-2 (4-2, 3-0, 2-0)
Gólszerzők: Virág (2., 22.), Zsók (9.), Wehrs (14.), Péter (17.), Petres (34.), Molnár (39.), Bonar (46.), Gliga (54.), illetve Coleman (5.), Pichler (6.)