Az Eger nyerte a pólórangadót

Bedő Krisztián (bedő krisztián, )

Sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte a címvédő ZF Eger a férfi vízilabda ob I-ben, amelynek pénteki mérkőzésén hazai medencében győzött a Szolnok ellen.

A bajnoki döntő visszavágóját rendezték pénteken a férfivízilabda ob I.-ben. A hazai környezetben játszó ZF Eger a tavasszal összesítésben 3-0-ra múlta felül a Szolnoki Dózsa együttesét, a hevesiek pedig ezúttal is magabiztosan játszottak.

A gólzáporos első negyed után már 5-3 volt az állás, majd a nagyszünetig további kettővel nőtt a hazaiak fórja. A harmadik és a negyedik felvonás kiegyenlített csatát hozott, igaz, azt hozzá kell tenni, hogy a kezdeti előny megszerzésének köszönhetően a negyedik játékrészben volt olyan is, hogy hattal vezetett az Eger.

Gerendás György legénysége végül 13-9-re nyert, Gór-Nagy három gólt is szerzett. Az Eger mind a négy eddigi mérkőzését behúzta.

Eredmény – férfivízilabda ob I., 4. forduló

ZF-Eger – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 13-9 (5-3, 3-1, 3-3, 2-2)
legjobb góldobók: Gór-Nagy 3, Bátori, Bedő, Salamon 2-2, illetve Vámos, Aleksic 2-2