Nincs már magyar a US Openen

Marosi Katalin oldalán az amerikai Megan Moulton-Levyvel két szettben kikapott a Sania Mirza, Cseng Csie, indiai, kínai kettőstől, így kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyének második fordulójában.

Marosi is búcsúzott
Fotó: MTI/EPA

Babos Tímea előbb egyesben, majd Francesca Schiavonéval az oldalán párosban búcsúzott a US Opentől. Az egyedüli még játékban maradt Marosiért szombaton izgulhattunk, ám a magyar hölgy duója másfél óra alatt vereséget szenvedett a 10. helyen kiemelt ellenfélével szemben.

A férfiaknál a spanyol Rafael Nadal nagyon könnyed, háromjátszmás sikerrel jutott tovább a harmadik körből. A második helyen kiemelt játékos a horvát Ivan Dodigot győzte le. Roger Federer is ott lesz a következő fordulóban, miután mindössze 81 perc alatt, három szettben verte a francia Adrian Mannarinót.

A női mezőnyben a júliusban Budapesten tornagyőztes román Simona Halep kiütéses győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe. A 21. helyen kiemelt játékos mindössze egy gémet vesztett a 14-edikként rangsorolt orosz Marija Kirilenko ellen.

Búcsúzott a 2011-ben wimbledoni győztes cseh Petra Kvitova és a 2004-es US Open-bajnok orosz Szvetlana Kuznyecova is.

Eredmények – US Open

Férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Federer (svájci, 3.)-Mannarino (francia) 6-3, 6-0, 6-2
Gasquet (francia, 8.)-Turszunov (orosz, 32.) 6-3, 2-6, 6-4, 4-2-nél Turszunov feladta
Kohlschreiber (német, 22.)-Isner (amerikai, 13.) 6-4, 3-6, 7-5, 7-6 (7-5)

Ivanovic (szerb, 13.)-McHale (amerikai) 4:6, 7:5, 6:4
Hantuchova (szlovák)-Glushko (izraeli) 3:6, 7:5, 7:6 (7-4)

Női páros, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Mirza, Cseng (indiai, kínai, 10.)-Marosi, Moulton-Levy (magyar, amerikai) 6:3, 7:5