ftc-győr (női kézilabda, )
Sport sport

Hatalmas bravúr: 4 év 7 hónap után nyert az FTC

A fővárosi női kézilabdacsapat 20-17-re diadalmaskodott a BL-győztes Győr ellen.

A Ferencváros 2009. február elseje, azaz napra pontosan 4 év 7 hónap után tudta legyőzni legnagyobb hazai riválisát, a címvédő Győrt a női kézilabda NB I-ben. A vasárnapi rangadón a fővárosiak szenzációsan védekeztek, és ez volt a siker alapja.

Fotó: MTI / Kovács Anikó

A hazaiaknál Nerea Pena, a címvédő, Magyar Kupa- és Bajnokok Ligája-győztes vendégeknél Görbicz Anita nem vállalta a játékot. Remekül kezdett a Ferencváros, kitűnő védekezéssel és kapusteljesítménnyel a 25. percben már 8-3-ra vezetett. A teljesen lebénult és tíz percig gólképtelen ETO erejéből csak arra telt, hogy a szünetig ne nőjön tovább a különbség.

A második félidőre feljavult a Győr, ám a rivális hősiesen állta a rohamokat, különösen Abramovics kapus remekelt. Feljött a címvédő két gólra (15-13), ám az 55. percben 18-13-ra módosult az állás. A hajrában emberelőnyben faragott hátrányából az ETO, ám a vereséget nem kerülhette el. Az FTC két hét múlva hazai pályán a BL-selejtezőben érdekelt.