Jön Nadal és Federer ütközete

Rafael Nadal (rafael nadal, )

A spanyolok és a svájciak korábbi világelsője is bejutott a 3,7 millió dollár összdíjazású, Cincinnatiban zajló tenisztorna negyeddöntőjébe.

Arról már írtunk, hogy a világelső Novak Djokovic elég simán jutott tovább a következő körbe a Cincinnatiban zajló tenisztornán, miközben David Ferrer máris búcsúzott a további küzdelmektől. Mint később kiderült, a szerbre egy amerikai óriás, John Isner vár a legjobb nyolc között, aki a 12. helyen kiemelt Milos Raonicot győzte le. A kanadai a múlt héten, Montrealban döntőbe jutott.

Csütörtökön késő este a brit Andy Murray a francia Julien Benneteau ellen lépett pályára, a világranglista második helyezettje pedig szintén könnyedén hozta a kötelezőt, mindössze 62 perc alatt rendezte le 6-2, 6-2-vel az összecsapást. Murrayre a következő körben már komolyabb erőpróba vár, ugyanis a csehek kedvence, a hatodikként rangsorolt Tomas Berdych lesz az ellenfele.

Rafael Nadal továbbjutott, kérdés mire megy Roger Federerrel
Fotó: AFP

Összejött a torna álompárosítása, mivel Rafael Nadal és Roger Federer is bejutott a negyeddöntőbe. A negyedik helyen kiemelt spanyol a bolgár Grigor Dimitrovot intézte el, igaz aktuális ellenfele már el tudott tőle rabolni egy szettet. A svájci is három szettben lépett tovább, ő a veterán németet, Tommy Haast verte hátrányból, a német 6-1-re (!) nyerte az első játszmát. A két egykori világelső összekerült a legjobb nyolc között.

A negyedik negyeddöntőben az argentin Juan Martín Del Potro az orosz Dmitrij Turszunovval találkozik.

A hölgyeknél tovább folytatja a menetelését a nyáron a budapesti WTA-tornát megnyerő Simona Halep. A román miután az előző körben legyőzte a veresége után visszavonuló Marion Bartolit, most az ausztrál Samantha Stosurnak parancsollt megálljt. A következő körben a világelső Serena Williams vár rá, az amerikai egy könnyed 6-4, 6-1-gyel lépett tovább.

Agnieszka Radwanska-Li Na, Roberta Vinci-Jelena Jankovic és Caroline Wozniacki-Viktorija Azarenka összecsapásokat rendeznek még a nők negyeddöntőjében.

del Potro (argentin, 7.)-Lopez (spanyol) 6:4, 1:6, 6:4

A negyeddöntőben: Djokovic-Isner, Turszunov-del Potro, Federer-Nadal, Berdych-Murray

Vinci (olasz, 12.)-Errani (olasz, 6.) 6:4, 6:3

A negyeddöntőben: S. Williams-Halep, A. Radwanska-Li, Vinci-Jankovic, Wozniacki-Azarenka