Risztov Éva győzött a balatonfüredi nyíltvízi Európa Kupán

Buthy Lilla

2013. 06. 22. 13:42

A 10 kilométeres nyíltvízi úszás londoni olimpiai bajnoka, Risztov Éva diadalmaskodott a balatonfüredi Európa Kupa-fordulóban, amelyet szombaton, a Magyar Úszás Napja keretében rendeztek meg.

A klasszis versenyző jól viselte a hőséget, a Balaton 30 fokosnál is melegebb vizét, és a 12 tagú mezőnyben gyakorlatilag végig vezetve győzött 2:09:11 órás idővel. Risztov most először indult nyíltvízi viadalon idehaza az olimpia óta.

Az Ek-sorozat májusi első állomásán, Izraelben is nyert a magyar úszó. Akárcsak akkor, most is honfitársa, Olasz Anna végzett a második helyen. Az ifjúsági Eb-bronzérmes sportoló végig tudta tartani a tempót az olimpiai bajnokkal, és a rendkívül szoros csata végén csupán egyetlen századdal úszott gyengébb időt nála.

A férfiak 10 kilométeres távján, amelynek 23-an vágtak neki a hajókikötőből induló pályán, a belga Brian Ryckeman nyert (1:56:36 ó), legjobb magyarként Gyurta Gergely a negyedik helyen ért célba (1:58:40).