Újabb magyar kajakos arany az Eb-n

Csay Renáta (csay renáta, )

Csay Renáta címét megvédve aranyérmet szerzett vasárnap a kajak egyesek 5000 méteres versenyében.

A magyar kajakos az ötös pályán versenyzett a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon. Csay Renáta 22:49.691-es idővel teljesítette az 5 kilométeres távot, ezzel az ő nyakába került az aranyérem. A második a brit Louisa Sawers lett, aki közel 4 másodpercet kapott Csaytól, míg a harmadik Eva Barros lett jelentősen lemaradva.

A férfiak mezőnyében Noé Milán ragadott lapátot, ő a kilencedik helyen végzett. Ez a szám a német Max Hoff sikerét hozta.

A kenusoknál Vajda Attila az első fordulónál beleborult a vízbe, s bár visszamászott a hajójába, végül a verseny feladására kényszerült.

Korábban 200-on egy arany- és két bronzérem jött össze a magyar küldöttségnek.