Marosiék még talpon a Garroson

marosi katalin (marosi katalin, )

A magyar teniszező a kolumbiai Catalina Castano oldalán három játszmában nyert a Renata Voracova, Klara Zakopalova cseh duó ellen a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság női párosversenyének első fordulójában.

Nem volt egyszerű helyzetben Marosi Katalin és kolumbiai partnere, ugyanis a Renata Voracova, Klara Zakopalova cseh duó elleni mérkőzésüket többször is félbe kellett szakítani az eső miatt.

Az első szettet nagyon simán elveszítették Marosiék, főleg a második szervákkal álltak hadilábon. A második felvonásban aztán egyenlíteni tudtak, ezt az etapot 6-3-ra nyerték meg. A harmadik szettben a csehek brékelőnybe kerültek, de a magyar–kolumbiai kettős fordított, 5-5-nél pedig elvették ellenfelük adogatását.

Marosiéknak meccslabdájuk is volt, ám végül egyenlített az ellenfél, rövidítésben dőlt csak el a szett. A kiélezett csata a tie-breakre is jellemző volt, ám végül Marosiék diadalmaskodtak a 2 óra 3 perces csatában, így ott vannak a legjobb 32 között.

Ott az Alla Kudrjavceva, Anastasia Rodionova orosz, ausztrál párossal találkoznak.

Eredmény – Roland Garros, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért)

Marosi Katalin, Catalina Castano (magyar, kolumbiai) – Renata Voracova, Klara Zakopalova (cseh) 1-6, 6-3, 7-6 (7-5)