NHL: így kell fordítani két perc alatt

Los Angeles Kings (los angeles kings, )

Drámai körülmények között nyert a Boston Bruins és a címvédő Los Angeles Kings is az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoport-elődöntőjének csütörtöki játéknapján.

Nyugaton a Los Angeles-i Staples Center 18 ezer nézője azt láthatta, hogy a hazaiak 2-0-ra elhúznak a vendég San Jose Sharksszal szemben. A vendégek azonban nem hagyták magukat, a második harmad végére kiegyenlítettek, majd a harmadik harmad 9. percében már a vezetést is megszerezve fordítottak (2-3).

A meccsből kevesebb mint két perc volt hátra, amikor a Kings kettős emberelőnyben egyenlített, fél perccel később pedig szimpla létszámfölényben is betalált. Ezzel a címvédő összesítésben már 2-0-ra vezet. A következő két összecsapásnak San Jose ad otthont.

A Boston – amely az előző körben hősies csatában lépett túl hétmeccses párharcban a Toronto Maple Leafsen – a New York Rangers ellen hosszabbításban nyert, és szerzett vezetést Keleten.