Csodameccsen estek ki az osztrákok a vb-ről

Hétfőn este eldőlt, hogy a szlovén és az osztrák válogatott esik ki az A csoportos jégkorong-világbajnokságról.

Fantasztikusan jó meccset hozott Ausztria és Oroszország ütközete. Pedig amikor a kilencedik percben Kovalcsuk már az oroszok második találatát szerezte, azt hihettük ennek az összecsapásnak annyi, azonban a sógorok alig több mint 7 perc alatt hármat ütöttek Varlamovnak. Egy kettős fórt még ebben a játékrészben gólra váltottak az oroszok, majd a második harmadban ismét visszavették a vezetést.

Fotó: AFP

Nem sokáig, mert jött az újabb osztrák egyenlítés. Innentől kezdve azonban megtorpantak az osztrákok, nem tudták gólra váltani a helyzeteiket (pedig akadt azért j pár), a szbornaja pedig négy gólt ütött még a folytatásban, így végül nagy arányban nyert. Ezzel eldőlt, hogy Ausztria esik ki a B csoportból.

Ehhez persze az is kellett, hogy a nagy túlélő lettek elkapják a franciák grabancát, meghosszabbítva ezzel az élvonalbeli tagságukat.

A szlovének játék nélkül estek ki, Dánia ugyanis legyőzte Fehéroroszországot és mivel Minszkben lesz jövőre a vébé, így utóbbi együttes nem eshet ki. Dánia előnye pedig behozhatatlanná vált déli szomszédunk számára. Szlovénia azért szépen búcsúzott: Rodmanék vezettek 2-0-ra, majd 3-2-re is a végős győzelemről álmodozó Kanada ellen, végül a hosszabbítás harmadik percében kapott góllal maradtak alul.

Mindez azt jelenti, hogy Szlovénia és Ausztria is a magyar jégkorong-válogatott ellenfele lesz a jövő évi divízió I/A világbajnokságon. Ezen a hármason kívül még Japán, Dél-Korea és a feljutó Ukrajna tagja még a hatosnak.

Eredmények – A csoportos jégkorong-világbajnokság

H csoport (Helsinki):
Oroszország-Ausztria 8-4 (3-3, 3-1, 2-0)
Lettország-Franciaország 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)

Az állás: 1. Oroszország 15 pont (29-14), 2. Egyesült Államok 15 (23-12), 3. Finnország 14, 4. Szlovákia 7 (14-16), 5. Németország 7 (10-14), 6. Franciaország 6 (11-18), 7. Lettország 6 (12-22), 8. (kiesett) Ausztria 5