Szebben is búcsúzhattak volna

A Fehérvár KC a bajnokság utolsó mérkőzésén gyenge játékának köszönhetően vereséggel zárt hazai pályán a Kiskunhalas ellen.

Nem kevesebb, mint öt játékos lépett utolsó alkalommal pályára a Fehérvár színeiben a rájátszás 6. fordulójában. Szikora Melinda, Triscsuk Krisztina, Zsigmond Vivien, Németh Nóra, valamint Lelkes Noémi a következő szezonban már más csapatnál folytatja pályafutását, és a meccs kezdetén még bíztunk abban, hogy győzelemmel búcsúznak Fehérvártól.

Az FKC számára ugyan nem sok téttel bírt a találkozó, míg ellenfele győzelme esetén a 6. helyet csíphette meg. Mindkét félidőben rettentően sok hiba, és pontatlanság jellemezte a mérkőzést, úgy tűnt, hogy a hazaiak már idejekorán kivették nyári szabadságukat. Idegeskedett is rendesen a kispadon Pal Oldrup Jensen, próbálta forgatni csapatát, több új elemet is észrevettünk játékukban. Ennél többet azonban nem, mert Azari Fruzsina, valamint Siti Eszter kivételével alig lehetett értékelhető produktumot látni tőlük. A vendégek fokozatosan ledolgozták háromgólos hátrányukat a félidőre, és igazán kiegyenlítetté vált az összecsapás.

A folytatás már inkább róluk szólt, bár az FKC 5-1-es rohammal még visszavette a vezetést, de a végjátékban visszaköszöntek a meccset végigkísérő bakik, és a játékvezetők kissé furcsa ítéletei sem a hazai pályát élvezők mellett voltak. Így az utolsó percben egy eléggé nehezen érthető hétméteres adtak meg Tápai Andrea belemenésénél, ez, pedig halasi győzelmet, mivel a megítélt hetest értékesítette Drávai Gyöngyi.

Kár érte, mert az FKC – főleg tavasszal jól muzsikált, és a szurkolók is megérdemelték volna a szebb szezonzárást.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – Kiskunhalas NKSE 25-26 (13-13)

Székesfehérvár, 450 néző

Vezette: Bóna, Miskei

Fehérvár: Szikora – Azari 6, Siti E. 4, Tilinger 3 (2), Horváth B. 1, Triscsuk 5 (1), Vaszari 3. Cs: Emberovics 1, Németh K. 1, Zsigmond V. 1, Becséri. Edző: Pal Oldrup Jensen

Kiskunhalas: Pethő – Sterbik 2, Drávai 5 (3), Valovics, Szamoránsky A. 3, Barna 3, Tápai A. 3. Cs: Lengyel, Scholtz (Kapusok), Takács B. 1, Fauszt 3, Borkowska 6, Földes K. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-2, 12. p: 6-4, 18. p.: 8-6, 23. p.: 9-10, 28. p.: 11-11, 34. p.: 16-15, 40. p.: 18-20, 48. p.: 22-22, 54. p.: 24-23, 58. p.: 25-25

Kiállítások: 6 illetve 2 perc

Hétméteresek: 4/3 illetve 4/3

Edzőszemmel:

–  Nem ezt az eredményt kellene mutatni az eredményjelző táblának. Nem dolgoztunk keményen, ellenfelünk volt a szorgalmasabb, így nem lehet azon csodálkozni, hogy ez lett a vége. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője

–  Nagyon nehéz mérkőzés volt, nagyon örülök a győzelemnek, ez volt az egész évi munkánk csúcspontja. – Golovin Vlagyimir a Kiskunhalas NKSE edzője