Bostoni vereséggel ért véget az alapszakasz

boston bruins (boston bruins, new york rangers)

Véget ért az alapszakasz a tengerentúli jégkorong-bajnokságban.

Mindössze egy mérkőzést rendeztek az NHL legutóbbi játéknapján, melyen az volt a tét, hogy a Boston Bruins megnyeri-e a divízióját. Ehhez az együttesnek le kellett volna győznie az Ottawa Senatorst ám ez nem jött össze, a 4-2-es vereség pedig azt jelenti, hogy a keleti konferencia negyedik helyén zárt a csapat.

Díjazták közben a szezon legjobbjait: a washingtoni Alekszandr Ovecskin lett a gólkirály, a csonka szezonban 32 találat is elegendő volt az elsőséghez. Az orosz klasszis 2008 és 2009 után végzett ismét az élen a Maurice „Rocket” Richard Trófeáért folytatott versenyben.

A pontkirály a liga harmadik legrosszabb mutatójával záró Tampa Bayből került ki, az aprótermetű Martin St. Louis 60 pontot termelt, így övé lett az Art Ross Trófea. Klubtársa, Steve Stamkos 57 ponttal lett a második, míg Ovecskin és a sérülés miatt 12 találkozót – azaz az alapszakasz negyedét – kihagyó pittsburghi Sidney Crosby 56-56 ponttal zárt.

A playoff magyar idő szerint szerda hajnalban kezdődik. Minden párharc az egyik fél negyedik sikeréig tart. A címvédő Los Angeles Kings a St. Louis Blues együttesével kezd.