Ennél többet vártunk

A női kézilabda bajnokság 5.-8. helyéért folytatott rájátszásának 4. fordulójában a Veszprém Barabás KC alaposan meglepte a Fehérvár KC csapatát.

Jó védekezéssel, valamint jó kapusteljesítménnyel, már az első félidőben elhúztak a vendéglátók. Bár a második félidőre szorosabb lett a találkozó, a kitartó hazaiak végül három góllal nyerni tudtak. Veresége ellenére továbbra is vezeti a tabellát a fehérvári gárda, mivel a Dunaújvárosi Kohász KA megtette azt a szívességet, hogy legyőzte az őket követő Kiskunhalas NKSE együttesét.

Jegyzőkönyv:

Veszprém Barabás KC – Fehérvár KC 23-20 (13-7)

Veszprém, 100 néző.

Vezette: Hargitai I., Markó

Veszprém: Pásztor – Tóth E. 1, Hosszú 2, Schatzl 7 (3), Bárány 1, Planéta 3, Tóth G. 3. Cs: Víg (Kapus), Takács Bianka 4, Gulyás 1, Pelczéder 1, Palotás.: Edző: Róth Kálmán

Fehérvár: Szikora – Azari 2, Emberovics 1, Tilinger 7 (2), Horváth B. 4, Triscsuk 2, Vaszari 3. Cs: Siti E. 1, Németh K., Zsigmond V., Májer Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása: 9. p.: 4-5, 15. p.: 7-7, 24. p.: 10-7, 35. p.: 15-8, 40. p.: 15-13, 45. p.: 16-15, 50. p.: 20-16, 52. p.: 20-19.

Kiállítások: 12 illetve 8 perc

Hétméteresek: 4/3 illetve 2/2

Edzőszemmel:

– Ma végre úgy játszottunk, ahogy kell. Attól függ, hogy a folytatásban hogyan szerepelünk, hogy melyik csapat lesz a pályán, amely Dunaújvárosban, vagy amelyik most. – Róth Kálmán a Veszprém edzője

– Fejben nem voltunk ott a pályán, így nem tudom megbocsátani ezt a vereséget. Voltak lehetőségeink, de ezeket nem tudtuk kihasználni. – Pål Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője