Pakson nyert az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár fordulatos összecsapáson győzte le Pakson az Atomerőmű együttesét a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi mérkőzésén.

Az ASE kezdte jobban a találkozót, az első negyedben Vojvoda Dávid zsinórban dobott tripla, dupla kombinációja után már 11 ponttal, 15–4-re is vezetettek. A fehérváriak a második negyedben fújtak ébresztőt, és Brandon Wood vezérletével fokozatosan csökkentették a különbséget. A nagyszünetben két ponttal még vezetett az vendéglátó gárda (37–35-re), de az Alba lendülete a folytatásban is kitartott. Produkáltak egy öt nullás szériát, Wood triplája után 40–37-nél pedig már a náluk volt az előny. Az amerikai légióst a folytatásban sem tudták feltartóztatni, nyolc triplakísérletéből hatot értékesített, míg a kétpontosokból hetet, és volt egy jó büntetője is, 33 pontjával, pedig döntő érdemeket szerzett az Alba Fehérvár nyolcpontos győzelmében.

Jegyzőkönyv:

Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 76–84 (21–15, 16–20, 14–24, 25–25)

Paks, 1000 néző.

Vezette: Pálla, Papp P., Király

Atomerőmű SE: L. Williams 6/3, Levy 15, Vojvoda 21/12, Kámán 2, Tóth Á. 10. Csere: Idlet 2, Körtélyesi 7/3, Eilingsfeld, Kovács Á. 13/6 Vezetőedző: Schmidt Béla

Alba Fehérvár: Moore 8, Wood 33/18, Hollis 6, Szabó Zs. 6, Keller Á. 8. Csere: Juhos 7/6, Smith 6, Lekli 10. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 7. perc: 15–4, 12. p.: 23–18, 15. p.: 27–27, 18. p.: 32–33, 24. p.: 41–48, 28. p.: 45–55, 32. p.: 51–66, 37. p.: 68–77.

Kipontozódott: Keller Á. (36. p.)

Edzőszemmel:

–  Sokat hibáztunk támadásban és védekezésben, és többször a zóna ellen sem ment úgy a játék. Meg kell tanulnunk 40 percen keresztül koncentrálnunk, és Wood semlegesítését sem tudtuk megoldani. – Schmidt Béla a Paks vezetőedzője

–  Rossz kezdés után nagyot harcoltunk, megtaláltuk a ritmust, és a második félidőben már a védekezésünk is jó volt. Megérdemelten nyertek a fiúk. – Dzunics Braniszlav Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője