Kicsikarták a győzelmet

Végletekig kiélezett küzdelemben, ha nehezen is, de nyerni tudott az Alba Fehérvár a Kaposvári KK ellen a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának 8. fordulójában.

A Fehérvár gyorsan átvette a kezdeményezést, és a 3. percben már hétpontos előnyt kovácsolt (12–5). A negyed hajrájára ugyan valamelyest felzárkózott vendégcsapat, ennek eredményeként faragtak hátrányukból, és négypontos előnnyel zárta az első tíz percet a házigazda gárda. Jarrod Jones mezőnykosaraival lépett meg ismét az Alba a második játékrész első részében, de rendkívül jól küzdő Kaposvár nem hagyta magát lerázni. Nagyon sok volt a hiba, az elrontott dobás, és így eshetett meg, hogy nem született pont közel két percig. Aztán Christopher Dunn vezérletével a vendégek a 19. percben átvették a vezetést, de a 20. perc ismét a hazai együttesé volt, Damian Hollis duplát és zárásként triplát szórt, a kettő között pedig Jones is eredményes volt, így nemcsak visszavette a vezetést a házigazda, hanem hatra növelte előnyét az első negyed négy pontjával szemben (48–42). A harmadik negyed elején Fehérvár egy nyolc nullás rohammal nyitott, így a különbség tíz pont fölé nőtt, sőt állandósult is. A harmadik negyed második felében úgy tűnt, hogy kaposvári szempontból vége a találkozónak, hiszen már 15 ponttal vezetett az Alba (67–50). Fekete Ádám tanítványai azonban a hajrára szinte a semmiből felálltak, és 12–1-es sorozatot produkáltak. Sőt a záró tíz percben, hat perccel a vége előtt lélegzetvételnyire, két egységre megközelítették ellenfelüket (75–73). Az összecsapás finiséhez érve azonban a jobb fizikai állapotban levő fehérváriak magukhoz ragadták ismét a kezdeményezést, és, ha nehezen is, de megnyerték a találkozót.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – Kaposvári KK 89–85 (24–20, 24–22, 20–20, 21–23)

Székesfehérvár, 2000 néző.

Vezette: Vígh, Földházi, Török

Alba Fehérvár: Moore 6/6, Wood 19/3, Hollis 16/3, Szabó Zs. 9/3, Keller Á. 4. Cs: Jones 20, Juhos, Supola 7/3, Bódi 6/6, Lekli 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kaposvári KK: Dunn 20/3, Drahos, Swanston 20/3, Hendlein 9/3, Spica 17. Cs: Kiss K. 7/3, Dávid G. 10, Szőke B. 2, Fekete N. Vezetőedző Fekete Ádám

Az eredmény alakulása: 4. perc: 12–5. 7. p.: 19–11. 9. p.: 22–20. 13. p.: 28–20. 17. p.: 37–33. 19. p.: 39–40. 23. p.: 54–44. 27. p.: 66–50. 29. p.: 68–62. 33. p.: 71–69. 38. p.: 85–77. 39. p.: 86–81

Kipontozódott: Swanston (38. p.)

Edzőszemmel:

– Úgy alakult a mérkőzés, ahogy vártam: kiélezett, szoros csatára kényszerített bennünket a Kaposvár, de úgy érzem, az egész találkozón mi kezdeményeztünk, s megérdemeltük a győzelmet. A végjáték lehetett volna simább is. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

– Azért jöttünk, hogy szoros meccset játsszunk, és esélyt teremtsünk magunknak a győzelemre. Ez sikerült, mégis apróságok döntöttek az ellenfél javára. Például a félidő végén, a lefújás pillanatában Damian Hollis félpályáról elengedett triplája, vagy a végjátékban kimaradt tiszta dobóhelyzeteink. A döntő szituációkban nem szabad ekkorákat hibázni. – Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője