Fél lábbal döntőben a Győr

A címvédő Győr hazai pályán 23 gólos különbséggel verte a Vácot a női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Az ETO szinte lemosta a pályáról ellenfelét kedden este: az elődöntős párharc odavágóján, Győrben már 13 gólos előnyt kéziztek össze Görbiczék, hiszen a szünetre 19-6-re megléptek. Tegyük hozzá, 17 percnyi játék után tudott csak gólt lőni a Vác, amikor a hazaiak már 10-0-ra mentek.

A második felvonásban is tartotta az iramot a Győr, szinte minden lövésükből gól lett, és a védelmük is brillírozott, így hiába próbált meg felkapaszkodni a vendég alakulat, súlyos 23 gólos vereség lett a meccs vége: 39-16 a végeredmény, így a visszavágó –  április 16-án rendezik – szinte már csak formalitás.