Fehérvár KC: Húsvéti ajándék a szurkolóknak

A női kézilabda bajnokság 22. fordulójában a Fehérvár KC ismét hátrányból felállva tudott győzni az Érd együttese ellen, így az alapszakaszt az 5. helyen zárta.

Nem volt túl sok választásuk a fehérvári lányoknak, hiszen amennyiben nem szereznek pontot, a héten a harmadik helyet kiharcoló Érd ellen, akkor a hatodik helyről folytathatják a rájátszást. Az ugyanis már szerdán eldőlt, hogy a legjobb négy közé nem kerülhetnek, mivel az Érd legyőzte a Ferencvárost, biztosítva helyét az elődöntőben. Jól kezdett a Fehérvár, a 7. percben már 6-2-re vezettek Szabó Edina nem kis bosszúságára. A 2005-ben a Cornexivel EHF Kupát nyerő edző Érden is kisebbfajta csodát tett az utóbbi években, és azzal szembesülhettünk, hogy vehemenciája az eltelt évek alatt jottányit sem változott. Összekapta csapatát időkérésével, innentől jelentős változást tapasztaltunk a narancsmezesek védekezésében, valamint a kapuban Oguntoye Viktória becserélése is nyerő húzásnak bizonyult. Nemcsak egyenlítettek, hanem Balog Barbara gólja már a vezetést meghozta számukra a 16. percben. Nagy taktikai csata folyt a pályán, felváltva vezettek a csapatok, de a félidő végére a hazaiak kétgólos előnyt kovácsoltak. A szünet után is egy darabig FKC vezetésnek örülhettek a szurkolók, ám ismét jött némi hullámvölgy, és fordított az Érd. Nemcsak előnyhöz jutottak, hanem több mint tíz percig meg is tartották ezt. Nagyon nehezen, rengeteg erőt befektetve dolgozták le hátrányukat Tilinger Tamara, és Szikora Melinda vezérletével a fehérváriak. Ennek meg is lett az eredménye, mert a végjátékhoz érve visszavette a vezetést a csapat, és még egyszer már nem követte el azt a hibát, hogy ezt kiengedje.

A Fehérvár KC nagyot küzdve ismét bizonyított. Ötödikként végezve, pedig a rájátszást kedvező pozícióból, és négy bónuszponttal kezdhetik a jövő hét végén. Azt jelenleg azonban még nem tudni, hogy a Kiskunhalasi NKSE, a Veszprém Barabás KC, és a Dunaújvárosi Kohász triójából melyik csapat lesz az első ellenfelük.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – ÉTV Érdi VSE 26-24 (15-13)

Fehérvár KC: Szikora – Azari 5, Emberovics 4, Tilinger 7 (2), Horváth B. 1, Triscsuk 6, Vaszari 1. Cs: Siti E. 2, Zsigmond V. Edző: Pal Oldrup Jensen

Érdi VSE: Janurik – Kovács Anna, Koren 2, Kisfaludy 4, Szekeres 1, Franic 4, Balog B. 1. Cs: Oguntoye, Gridnyeva (Kapusok), Wolf 8 (3), Bognár B. 2, Vukcsevics, Vincze 1, Oláh N., Török P. 1.  Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 7. p.:6-2, 12. p.: 7-6, 18. p.: 9-10, 24. p.: 11-12, 28. p.: 14-13, 33. p.: 16-14, 38 p.:17-19, 44. p.: 19-21, 50. p.: 22-22, 56. p.: 25-23.

Kiállítások: 6 illetve 6 perc

Hétméteresek: 3/2 illetve 3/3

Edzőszemmel:

– Dicséret illeti a tanítványaimat, mert egész mérkőzésen nagyon keményen dolgoztak. Akkor is, amikor az ellenfél vezetett, és mindkét félidő végén bemutattuk, hogy nagyon jól felkészült csapatunk van fizikálisan, és ez teszi lehetővé, hogy megfordítsuk a mérkőzéseket. – Pal Oldrup Jensen az FKC edzője

– Annak ellenére, hogy jól küzdöttek a lányaim, kimaradtak a helyzeteink, és pici apró részleteken múlott a vereségünk. – Szabó Edina az Érd edzője