Csillagos ötös Sopron

A Sopron megvédte címét, és fennállásának ötödik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a vasárnapi döntőben hazai pályán könnyedén legyőzte a Győrt.

A soproni lányok a hazai környezetben hajthattak a klub ötödik Magyar Kupa-sikeréért, ugyanis az MKB otthonában rendezték a Final Fourt. A fináléban az a Győr volt a házigazda ellenfele, amely a PEAC Pécsen csak nagy küzdelem árán jutott túl a szombati elődöntőben.

Ez érződött is a találkozó elején, ugyanis a DVTK-t szombaton simán elintéző Sopron már az első percekben meglépett ellenfelétől, tíz perc játék után pedig már 22-8 volt az állás. A Fegyverneky Zsófia vezette hazaiak a harmadik negyedben már húsz pontra növelték a két együttes közti különbséget, ekkor már látszott, hogy a Győr nem tudja majd a maga javára fordítani a mérkőzést. A végeredmény 77-50 lett, a Győr zsinórban harmadszor lett kupagyőztes, összességében pedig ötödször (2007, 2008, 2011, 2012, 2013).

A bronzmérkőzésen a miskolciak nagy csatában győzték le a PEAC-ot.