Vállalható vereség

AZ Alba Regia KSE csapata férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 19. fordulójában a Balatonfüredi KC II együttesének otthonában szenvedett vereséget.

Különösebben hiú reményei nem lehettek a fehérvári gárdának a füredi kirándulást illetően, hiszen ellenfelük azon kívül, hogy a tabella 6. helyén áll, több mint egy kezdőcsapatnyi első osztályban edződő játékossal volt megerősítve. Közülük Zdolik Bence például épen most kapott a válogatott keretbe meghívást Mocsai Lajos szövetségi kapitánytól, de a házi góllövőlista élén álló Pulay Gábor, vagy éppen Kemény László is fiatal kora ellenére rutinosnak számít az NBI/B-ben. A papírforma érvényesült, már az első félidőben tetemes előnyt kovácsoltak a vendéglátók, amelyet a szünet után még tovább növeltek, és rendkívül magabiztosan nyertek.

Az ARKSE jelenleg a 10. helyen, számukra most egy hosszú szünet következik a pontvadászatban, legközelebb április 20.-án, Várpalotán lépnek pályára.

Jegyzőkönyv:

Balatonfüredi KC II – Alba Regia KSE 38:24 (19:12)

Balatonfüred, 300 néző

Vezette: Bacs, Bán.

Legjobb dobók: Nagy D., Zdolik 6 (1), Kemény 5, Bóka 5 (1) illetve Patkós 8, Gyimesi 4, Madár A. 3.

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3:0, 9.p.: 7:1, 14.p.: 10:3, 20.p.: 14:4, 37.p.: 24:15, 45.p.: 30:18, 53.p.: 34:20.

Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.