Megvan az elsőség

Győzött Szombathelyen az Alba Fehérvár, így a férfi kosárlabda bajnokság alapszakaszának élén végzett.

Kérdéses volt, hogy vajon pályára küldi-e Dzunics Braniszlav az új szerzemény Jarred Jonest, ám egyelőre maradt a jól bevált gárdánál az Alba szakvezetője. Mindkét csapat számára kettőzött fontossággal bírt az összecsapás, mivel a fehérváriaknak mindenképpen győzniük kellet, hogy elcsípjék az alapszakaszban az elsőséget, míg a vendéglátók, pedig csak sikerük esetén juthattak volna a felsőházba, azaz a legjobb öt közé.

A találkozó 5. percében még a Falco vezetett, méghozzá közel tíz ponttal, de utána már az Alba nemcsak egyenlített, hanem szép lassan átvette a irányítást, és a nagyszünetre 11 pontos előnyt kovácsolt. Aztán a pihenő után nekidurálta magát vendéglátó együttes, feljött két pontra, igaz nyomban sebességet váltottak a fehérváriak, és növelték vezetésüket. Majd a záró negyed első öt percében nem esett kosár, és a végjáték izgalmassá vált. A Falco kétszer is feljött háromra, de a kékek ezt már nem hagyták, megnyerték a mérkőzést, és vele együtt az alapszakaszt is.

Jegyzőkönyv:

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely – Alba Fehérvár 72-77 (19-28, 16-18, 23-23, 14-8)

Szombathely, 2500 néző
Vezette: dr. Vígh, Kapitány, Gorka

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely: Kálmán 17/6, Simon 2, Will 21/18, Ivosev 10/3, Zagorac 14/6 Csere: Stafford 2, Harazin 4, Váradi 2, Szanati. Vezetőedző: Bencze Tamás

Alba Fehérvár: Moore 10/6, Wood 14/6, Hollis 5, Szabó Zs. 13/9, Keller Á. 19 Csere: Supola 2, Juhos 12/9, Smith 2, Bódi, Lekli. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7, 5. p.: 14–7, 7. p.: 14–14, 8. p.: 17–19, 10. p.: 19–28, 14. p.: 25–35, 19. p.: 31–46, 24. p.: 49–51, 26. p.: 49–59, 30. p.: 58–69, 38. p.: 69–72

Edzőszemmel:

– Mindent megtettünk a nagyon jól játszó Alba Fehérvár ellen, többször tekintélyes hátrányból is visszakapaszkodtunk. Viszont elkövettük azt a hibát, hogy a meccs bizonyos periódusaiban hagytuk magunkat az indulatainktól vezérelni, ahelyett, hogy higgadtan játszottunk volna. Az Alba ezúttal jobb volt, sokkal jobb dobószázalékkal dobott. – Bencze Tamás a Szombathely vezetőedzője

– Megérdemeltük ezt a győzelmet, nagyon keményen megdolgoztunk érte. Egy erős ellenfelet győztünk le, amely főleg hazai pályán erős. Az első pillanattól kezdve mi irányítottuk a találkozót. Elsősorban a jó védekezésünknek köszönhetően, bár néha támadásban is jó megoldásokat csináltunk. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője