Ami Szegednek nehezen, az Egernek könnyen ment

salamon ferenc (salamon ferenc, )

A ZF-Eger együttese hazai medencében 20-6-ra verte a Szentest a férfivízilabda ob I.-ben.

Korábban írtunk róla, hogy ugyan Szűcs Levente révén a zuglóiak szereztek vezetést Szegeden a szombati bajnokin, Vincze Balázs együttese égül magabiztos, 14-10-es győzelmet aratott egy gólzáporos mérkőzésen, igaz a BVSC 10-8-ra is fel tudott jönni a negyedik negyed elején.

A második helyen tanyázó ZF-Eger már jóval simábban hozta le soros bajnokiját, a Szentes mindössze hat gólt dobott, ellenben 20-at kapott a hevesi együttes otthonában. A hazaiak nagyarányú sikerét a csapatjáték hozta meg, ugyanis nyolcan is két találattal, négyen pedig egy-egy góllal zártak egr oldalon.

A harmadik Vasas is hozta a kötelezőt, amely hat egységgel bizonyult jobbnak Kaposváron.

Eredmények – férfivízilabda ob I.
Kaposvári VK – TEVA-Vasas 5-11 (2-3, 1-5, 1-1, 1-2)
a legjobb góldobók: Berta, Bakó, Gyurováth, Horváth D., Benic 1-1, illetve Oeler 3

Debreceni VSE – PVSK-Fűszért 15-6 (4-1, 3-1, 6-3, 2-1)
a legjobb góldobók: Giorgetti 4, illetve Kistamás 3

ZF-Eger – Valdor-Szentes 20-6 (8-3, 3-0, 6-2, 3-1)
a legjobb góldobók: Salamon, Graham, Varga Zs., Kovács G., Bundschuh, Chilkó, Mezei, Bátori 2-2, illetve Weszelovszky, Regős 2-2

A-HÍD-Szeged VE – BVSC-Zugló 14-10 (2-1, 2-0, 4-4, 6-5)
a legjobb góldobók: Molnár 4, illetve Létay 3