Marosiék már a legjobb nyolc között

marosi katalin (marosi katalin, )

Marosi Katalin kedden bejutott párosban a második fordulóba a Dubaiban zajló, kétmillió dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A WTA honlapja szerint a magyar játékos oldalán a horvát Mirjana Luciccsal szetthátrányba került, ugyanis az első felvonást 6-4-re elbukta a Vera Dusevina, Klara Zakopalova orosz–cseh duó ellen. A másodikat ugyanilyen arányban megnyerte a kettős, így döntő rövidítésre került sor.

A tie-breakben a magyar–horvát duó játszott eredményesebben, főleg a fogadójátékban sikerült felülmúlni az ellenfelet. A mérkőzés 1 órán és 27 percen át tartott.

Marosiék negyeddöntős ellenfele a Daniela Hantuchova, Anabel Medina Garrigues (szlovák, spanyol) – Nuria Llagostera Vives, Cseng Csie (spanyol, kínai, 4.) összecsapás győztese lesz.

Eredmény – WTA-torna (Dubai), páros, a legjobb nyolc közé jutásért
Marosi Katalin, Mirjana Lucic (magyar, horvát) – Vera Dusevina, Klara Zakopalova (orosz, cseh) 4-6, 6-4, 10-7