Újabb idegenbeli fiaskó

Az Alba Fehérvár kaposvári veresége után Jászberényben sem tudott nyerni, és ötpontos vereséggel zárt.

A két együttes őszi mérkőzésén egy félidőn keresztül Jászberény játszott jobban, de a második félidőben felőrölte ellenállásukat a fehérvári együttes. és végül 24 pontos győzelmet aratott. Most Jászberényben viszont fejet hajtott a listavezető Alba Fehérvár, pedig a nagyszünetben még vezettek hét ponttal a fehérváriak, de egy 12–1-es hazai rohammal ezután fordult a kocka. A Jászberény egypontos előnyben volt a záró tíz perc előtt, majd ezt hamarosan tízre növelte, 64–54 után pedig már nem nagyon volt sansza az Albának. Úgy is lehet azonban mondani, hogy nem tudták az Albások megállítani a vendéglátók szerb légiós trióját, akik – Dramicsanin, Rakics, Markovics – összesen 55 pontig jutottak.

A fehérváriak legközelebb a bajnokságban február 15.-én a Factum Sport Debrecen vendégei lesznek. Addig is kétszer mérkőznek a Magyar Kupában a a MAFC csapatával. Előbb a jövő héten, szerdán a Vodafone Sportcentrumban.