Nem jó idegenben

Az Alba Fehérvár Kaposváron újabb mérkőzést veszített el, méghozzá elég simán. A somogyi alakulat jóformán esélyt sem adva győzte le a listavezetőt a bajnolkság 18. fordulójában.

Egyszer sem tudott vezetni negyven perc alatt a fehérvári gárda, pedig, ha megnézzük talán hosszabb kispaddal rendelkeztek. A vendéglátók az ex-fehérvári Hendlein Roland extra teljesítményének köszönhetően nemcsak a palánk alatt, hanem a mezőnyben is jobban muzsikáltak. Nagyon keveset tudtak ezúttal a magas emberek hozzátenni az Albából, annak ellenére, hogy Keller Ákos, és a második félidőre feljavult Damian Hollis tíz lepattanót gyűjtött. Elsősorban a védekezésen ment el a meccs, de igazából támadásban sem volt hatékony a Fehérvár, amely az idei szezonban immár negyedik vereségét szenvedte el – idegenben. Ennek ellenére még a tabella élén állnak Dzunics Braniszlav tanítványai, de mint ismeretes az alapszakaszból hátralevő négy meccset is a soros ellenfél pályáján kell lejátszaniuk.

Jegyzőkönyv:

Kaposvári KK – Alba Fehérvár 96-79 (19-15, 30-27, 22-16, 25-21)

Kaposvár, 1000 néző

Vezette: Pálla, Benczur T., Boros

Kaposvár: Dunn 16/3, Kiss K. 2, Swanston 18/9, Hendlein 24/9, Spica 22. Cs: Dávid G. 6, Drahos 8/3, Kovács S., Fekete N. Vezetőedző: Fekete Ádám

Alba: Moore 11/3, Wood 22/12, Hollis 15/3, Szabó Zs. 6/6, Keller Á. 10 Cs: Juhos 1, Supola 4, Bódi, Lekli 4, Medve 6/6 Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása: 3. p.: 8-2, 6. perc: 10-8, 8. p.: 15-8, 12. p.: 23-20, 15. perc: 34-29, 18. perc: 40.38, 22. p.: 52-46, 25. perc: 58-51, 29. perc: 68-58, 32. p.: 75-63, 36. perc: 85-72, 39. p: 90-75.

Kipontozódott: Moore (34. perc)

Edzőszemmel:

– Ilyen meccs után, mit mondhatnék? Nem tudok mást, mint hogy gratulálok a fiúknak és köszönöm a kaposvári szurkolóknak. –  Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője

–  Megérdemelten nyertek a kaposváriak, a játék minden elemében felülmúltak minket. Nem találtuk a ritmust támadásban, szenvedtünk védekezésben, kapkodva játszottunk. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője