Fehérvár KC: Búcsú a kupától

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első félidőben egy darabig partiban volt az FTC-vel a Fehérvár KC, ám utána már a vendéglátók akarata érvényesült.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a találkozó 15. percében Krisztina Triscsuk ujja megsérült a jobb, lövő kezén, csütörtökön derül ki, hogy mennyire súlyosan. Körülbelül eddig tartotta magát az FKC, és a hétvégi Veszprém elleni bajnokihoz hasonlóan, és növelni kezdte előnyét. A lendületből nem is vettek vissza az első félidőben, így végül hatgólos FTC vezetéssel zárult az első harminc perc.

A második félidőben tíz perc sem telt el és már tízre nőtt a gólkülönbség. Elek Gábor elkezdett cserélni és szinte minden kispadon ülőnek lehetőséget adott. Hét perccel a lefújás előtt ugyan még feljött a Fehérvár, de végül így sem tudott tízen belül kerülni.

Jegyzőkönyv:

FTC-Rail Cargo Hungaria – FKC 38-26 (19-13)

Budapest, 1000 néző

Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
FTC-Rail Cargo Hungaria: Abramovics – Kovacsicz 1, Pena 6 (3), Szucsánszki 5, Szamoránsky 7, Tomori 5, Vérten 3,
Csere: Pastrovics(kapus), Such 4, Szekerczés, Deáki 3, Dajka 1, Szarka, Cifra 3
Edző: Elek Gábor
Fehérvár KC: Szikora – Azari 2, Emberovics 3, Tilinger 6, Horváth B. 6, Triscsuk 3(1), Vaszari 2,
Csere: Trimmel (kapus), Lelkes, Siti, Németh 1, Kuhinkó 1, Becséri 2
Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása: 10. p.: 4-5, 16. p: 9-8, 22. p.: 12-9, 26. p.: 15-11, 32. p.: 19-14, 39. p.: 25-15, 45. p.: 32-18, 53. p.: 33-23, 57. p: 36-24

Kiállítások: – ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 1/1

Edzőszemmel:

– Az első félidő védekezésével, és a támadójátékával elégedett voltam. A játékrész végén azonban már könnyű gólokat lőtt az FTC, a szünet után próbáltam forgatni a csapatot, a fiatalok jól szálltak be, különösen Kuhinkó Vivien. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője.