Vereség, tanulságokkal

A Fehérvár KC a sereghajtó Budapest SE otthonában szenvedett meglepő vereséget, úgy, hogy lényegében egyszer vezetett a hatvan perc során.

Általában a simának ígérkező mérkőzések a legnehezebbek. A Fehérvár KC mérlege idén makulátlan volt, három meccsből három győzelemmel. A tabella utolsó helyén álló BSE ellen is a biztos győzelem reményében utazott a gárda a Népfürdő utcába. Aztán korán kiderült, hogy az eddig nyeretlen fővárosiak korántsem feltett kézzel várták Pal Oldrup Jensen tanítványait. Már a találkozó elején három góllal vezettek, majd a félidőben is ők mehettek elégedettebben az öltözőbe. A szünet után sem változott sokat a helyzet, csupán a hajrá tíz percében bízhattak abban a fehérváriak, hogy sikerrel zárhatják az összecsapást. Nem így lett…

Jegyzőkönyv:

Budapest SE – Fehérvár KC 28-26 (16-14)

Budapest, 250 néző

Vezette: Kisfalvi, Péli

BSE: Schneck R. – Tamás K. 5, Barczi 2, Csuka 2, Borbás 4 (1), Petrovszki 3 (1), Rózsa 5. Csere: Hegyesi (kapus), Pácz 1, Schneck D., Fekete B. 6, Fundák, Kopecz. Edző: Papp György

Fehérvár: Szikora – Azari 3, Horváth B. 2, Emberovics 3, Triscsuk 8 (4), Vaszari 2, Tilinger 7. Csere: Trimmel (kapus), Siti E. 1. Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása. 6. p.: 6–3. 12. p.: 7–7. 18. p.: 11–9. 23. p.: 12–12. 37. p.: 19–16. 43. p.: 21–20. 48. p.: 23–23. 50. p.: 24–25

Kiállítások: 2, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4

Edzőszemmel:

– Ezt a mérkőzést a csapatomnak és a magyar edzői karnak ajánlom. – Papp György a BSE edzője

– Nagyon jó évkezdet után vagyunk, de a mai mérkőzésen sajnos, nem tudtunk a valós tudásunknak megfelelően kézilabdázni. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője