A Győr lépett egy nagyot a döntő felé

Katrine Lunde Haraldsen (katrine lunde haraldsen, )

A címvédő Győri Audi ETO női kézilabdacsapata magabiztosan nyert hazai pályán az Érd ellen a Magyar Kupában és bejutott az elődöntőbe.

Győrben is a tragikus hirtelenséggel elhunyt Kanyó Antalra emlékeztek a találkozót megelőzően. Az első felvonás szoros csatát hozott, a Győr ugyan ellépett 7-3-ra az elején, azonban négy gólnál nem nőtt nagyobbra a különbség a felek közt, a félidő is 12-8-nál érte a csapatokat.

Az érdi lányok a második felvonásban is megnehezítették a címvédő dolgát, sőt, 21-19-nél két gólra megközelítette ellenfelét a vendég együttes. A hajrában aztán már az Érd nem bírta tartani a lépést, a Győr pedig megnyugodott, a vége 27-19 lett.

Szerdán Kiskunhalas-DVSC, FTC-Fehérvár és Veszprém-Békéscsaba negyeddöntőket rendeznek a Magyar Kupában.