A Dab most sem botlott

A listavezető Dunaújváros 2-1-re győzött Brassóban a jégkorong Mol Liga vasárnapi mérkőzésén.

A Dab.Docler küzdelmes mérkőzést játszott a Brassó vendégeként, ugyanis az első etapban a listavezető nem tudott gólt szerezni. A középső harmadban aztán megvillantak a felek, előbb a román együttes talált be Antal révén, majd Gröschl egyenlített a játékrész vége előtt nem sokkal.

Így a döntés az utolsó harmadra maradt: Szappanos alig telt el egyperc, máris gólt ünnepelhetett (1-2). A hajrában a Brassó már nem tudott újból betalálni, így a MOL Liga éllovasa újabb győzelemet zsebelt be.

A szlovák-román rangadón a Csíkszereda az Érsekújvárt fogadta: a vendégek könnyedén nyertek 4-1-re, így tartják harmadik helyüket a Dab és a Miskolc mögött.

KERETES CÍME:
Corona Brasov (román)-Dab.Docler 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
Gólszerzők: Antal (24.), illetve Gröschl (37.), Szappanos (41.)

HSC Csíkszereda (román)-Nové Zámky (szlovák) 2-4 (1-0, 1-4, 0-0)
Gólszerzők: Novak (3.), Hurtaj (30.), illetve Uhnák (22.), Hrudik (25.), Stefanka (38.), Teluskins (38.)