Egy félidős fehérvári csoda

Fél óráig partiban volt a Fehérvár KC a címvédő Győri Audi ETO elleni bajnokin, de a második félidőben a sztárokkal telitűzdelt vendégek hozták a kötelezőt.

A találkozó előtt valóságos virágzuhatagnak voltunk tanúi, s ez egyáltalán nem volt véletlen, mivel az Európa-bajnokságot megjárt játékosokat köszöntötték az FKC utánpótlás-korú csapatainak tagjai. Kijárt az ünneplésből Siti Beának, és Triscsuk Krisztinának is, őket a szurkolók külön is meglepték.

Kétségtelen, hogy nem mostanában tudott nyerni a Köfém csarnokban a Fehérvár KC a győriek ellen, egész pontosan 2007. januárban örülhettek utoljára, amikor egy góllal (24-23) bizonyultak jobbnak. Az első félidőben aztán a 2005-ben, éppen az ETO ellen EHF Kupát nyerő csapatra emlékeztető játékot nyújtottak. Ragyogóan védekeztek, és az első negyedórában vezetéshez sem engedték a Bajnokok Ligájában vitézkedő ellenfelüket. 6-2-nél kért időt a Győr edzője, Ambros Martin bizony alaposan lehordhatta csapatát, mert ezt követően nagyobb sebességbe kapcsoltak, és percről-percre dolgozták le hátrányukat. „Arra készültünk, hogy egy kicsit visszafogjuk a Győr rohanó játékát, különben nem hiszem, hogy bírtuk volna a tempójukat.” – mondta Tilinger Tamara az FKC irányítója. Sajnos a pihenő után már fokozatosan felőrölte a fehérváriak ellenállását az ETO, hibákra kényszerítve őket. Szó, mi szó el is fáradtak Pal Oldrup Jensen tanítványai, sokkal több hiba csúszott a játékukba, így nem lehetett azon csodálkozni, hogy a végjátékra tízgólos különbség alakult ki. Bár tizenhárommal kaptak ki a házigazdák, ám így is dicséret illeti őket az első félórában nyújtott teljesítményükért. Erre lehet a pontvadászat további részében alapozniuk.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC 17-30 (10-11)

Székesfehérvár, 1100 néző

Vezette: Bonifert, Oláh

Fehérvár: Szikora – Azari 3, Emberovics 2, Tilinger 2, Horváth B. 1, Triscsuk 4 (3), Vaszari 1. Cs: Trimmel (Kapus), Németh K. 2, Siti E. 2, Németh N., Kuhinkó, Zsigmond V. Edző: Pål Oldrup Jensen

Győr: Lunde Haraldsen – Orbán A. 4, Tervel 1, Görbicz 4 (1), Löke 2, Lekics 5 (1), Korsós 1. Cs: Herr O. (Kapus), Kovacsics 2 (1), Rédei-Soós 4, Szepesi, Hornyák D. 1, Sirián 1, Radicsevics 5. Edző: Ambros Martín

Az eredmény alakulása: 6. p.: 5-2, 12. p.: 7-5, 18. p.: 7-9, 23. p.: 9-9, 28. p.: 9-11, 33. p: 11-14, 40. p.: 12-18, 46. p.: 14-21, 52. p: 17-24, 58. p: 17-28.

Kiállítások: 2 illetve 2 perc

Piros lap: Kovacsics (51. perc, Horváth B. lerántásáért)

Hétméteresek: 4/3 illetve 5/3

Edzőszemmel:

–  Az első játékrész teljesítményével elégedett vagyok, amióta Fehérváron dolgozom most játszottuk a legjobb félidőnket. A szünet után a támadásaink már nem jelentettek igazi veszélyt, míg a Győr könnyű gólokat szerzett, és megnőtt a különbség. Talán, ha pontosabban támadunk, akkor nem lett volna a végére ekkora differencia. – Pål Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője

–  Nehéz mérkőzésre számítottam, és az elején nagyon jól kezdett a Fehérvár. Nekünk idő kellett, amíg vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, átvettük az irányítást, utolértük magunkat, és így sikerült egy góllal megnyernünk az első félidőt. A szünet után megkeményedett a játékunk, feljavultunk védekezésben, és a nyomásunk hatására már megnőtt a különbség. – Ambros Martína Győri Audi ETO KC edzője